عمل واژینوپلاستی در شیراز + هزینه

عمل واژینوپلاستی

کانال واژن به خاطر بالا رفتن سن، زایمان طبیعی، چاقی یا تغییرات وزنی ناگهانی دچار شلی و افتادگی شده و عضلات آن سفتی خود را از دست می دهند. گشادی واژن باعث بی اختیاری ادرار و عفونت های مکرر واژینالی در زنان شده و لذت جنسی آنها و همسرشان را کاهش می دهد.
روشهای مختلفی برای تنگ کردن واژن هست که جراح زیبایی زنان با معاینه بیمار و با توجه به درجه گشادی واژن، وجود پارگی کف لگن یا افتادگی مثانه تصمیم می گیرد از چه روشی برای تنگی واژن استفاده کند. در این مقاله با عمل واژینوپلاستی در شیراز آشنا می شوید. جهت دسترسی سریع تر به بخش های مختلف مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

عمل واژینوپلاستی چیست؟

واژینوپلاستی یک عمل جراحی است که برای حذف قسمتهای شل و اضافی واژن و سفت کردن عضلات واژن انجام می شود. این جراحی به صورت سرپایی است و در اتاق عمل با بیهوشی کامل یا بی حسی کمری انجام می شود. بعد از این عمل نیازی به بستری شدن نیست و چند ساعت بعد از عمل می توانید مرخص شوید.

واژینوپلاستی چطور انجام می شود؟

برای انجام این جراحی، عضلات کانال واژن به هم نزدیک شده و دیواره های آن بهم بخیه زده می شوند تا کانال واژن تنگ شود. گاهی ممکن است قسمتهای اضافی و شل واژن نیاز به برش و برداشته شدن داشته باشد. در درجات شدید گشادی واژن لازم است هم کشیدن عضلات واژن و هم برداشتن قسمتهای اضافی و شل آن انجام شود.

مزایای تنگ کردن واژن در شیراز با واژینوپلاستی

انجام عمل تنگ کردن واژن در شیراز، توسط بهترین جراح واژینوپلاستی با مزایای زیر همراه است:

 • افزایش لذت جنسی زوجین
 • رفع گشادی واژن
 • درمان عفونتهای مکرر واژینالی
 • بدون عوارض جانبی
 • ماندگاری بالا

همچنین عمل واژینو پلاستی به درمان بی اختیاری ادرار استرسی در زنان که ناشی از گشادی واژن باشد، کمک زیادی می کند.

تایتنینگ با واژینو پلاستی به چه زنانی توصیه می شود؟

معمولا خانمهایی که زایمان طبیعی کرده و یا حتی بعضی از زنانی که زایمان سزارین داشته اند، به عمل جراحی تنگ کردن واژن نیاز دارند. به طور کلی انجام این جراحی به خانمهایی توصیه می شود که:

 • مشکل گشادی واژن دارند
 • از رابطه جنسی شان لذت نمی برند
 • دچار عفونتهای مکرر بخاطر گشادی واژن می شوند

همچنین این جراحی برای زنانی که به دلیل گشادی واژن دچار بی اختیاری ادرار شده اند، توصیه می شود.

بیشتر بخوانید: درمان بی اختیاری ادرار در شیراز

بهترین سن برای جراحی تنگ کردن واژن

همه خانمها در صورتی که واجد شرایط واژینوپلاستی باشد، می تواند در هر سنی این جراحی را انجام دهند. اما جراحی واژینوپلاستی برای دختران باکره انجام نمی شود. چون این جراحی روی کانال واژن انجام می شود و به پرده بکارت صدمه می زند.

در صورتی که مایل به تنگ کردن واژن با واژینوپلاستی در شیراز هستید، می توانید به مرکز پزشکی خورشید مراجعه و از تخصص خانم دکتر سیده مرضیه طباطبایی، جراح و متخصص زنان در این زمینه بهره مند شوید. جهت دریافت مشاوره و دریافت نوبت معاینه با شماره های ۰۹۰۲۸۲۸۱۹۱۹ و ۰۷۱۳۲۳۱۹۱۶۱ تماس حاصل فرمایید.

بهترین سن واژینوپلاستی

عوارض تنگ کردن کانال واژن با جراحی

درد، التهاب، سوزش و تورم از عوارض واژینوپلاستی هستند که وجود آنها تا ۳ هفته بعد از عمل طبیعی است. خونابه و ترشحات بعد از عمل واژن هم تا چند هفته بعد از عمل بخاطر جذب بخیه ها است و جای نگرانی ندارد. عدم رعایت مراقبتهای بعد از عمل یا عدم مهارت جراح عوارض زیر را به همراه دارد:

 • خونریزی
 • عفونت
 • تنگ شدن زیاد واژن
 • درد موقع نزدیکی
 • باز شدن بخیه ها

پس بهتر است برای این جراحی، حتما به بهترین دکتر عمل تنگی واژن در شیراز مراجعه کنید تا از بروز این عوارض جلوگیری شود.

مراقبت های بعد از عمل واژینوپلاستی

بخیه هایی که برای جراحی تنگ کردن کانال واژن استفاده می شوند، جذبی بوده و نیازی به کشیدن ندارد. برای داشتن بهترین تجربه عمل واژینوپلاستی خوب باید مراقبتهای زیر را تا زمان بهبود انجام دهید:

 • تا یک ماه و نیم بعد از عمل نباید ورزش کنید یا کارهای سنگین انجام دهید.
 • تا حدود دو ماه بعد از عمل نباید نزدیکی داشته باشید.
 • نباید ۶ تا ۸ هفته بعد از عمل به سونا و استخر بروید.
 • حتما پمادها و کرم های موضعی و داروهای مسکن و آنتی بیوتیک تجویزی را به موقع استفاده کنید.

برای کاهش درد، سوزش و تورم بعد از جراحی واژینو پلاستی لازم است تا یک روز بعد از عمل از کیسه یخ در محل استفاده کنید. اگر همزمان با تنگ کردن واژن عمل لابیاپلاستی انجام داده اید، می توانید مراقبتهای آن را در مقاله مراقبتهای بعد از لابیاپلاستی در شیراز بخوانید.

دوره نقاهت بعد از جراحی تایتنینگ واژن

دوره نقاهت بعد از تنگ کردن کانال واژن با جراحی بستگی به سرعت جوش خوردن بخیه ها دارد. معمولا بعد از یک هفته تا ۱۰ روز بخیه های عمل واژینوپلاستی جوش می خورند. ۳ تا ۵ روز بعد از عمل باید کاملا در منزل استراحت کنید، بعد از آن می توانید به کارهای روزمره خود برگردید.

بهترین دکتر عمل تنگی واژن در شیراز

نتیجه عمل تنگی مهبل بستگی به تجربه و مهارت جراح زیبایی در استفاده از تکنیکهای تنگ کردن واژن دارد. بهترین دکتر عمل تنگی واژن به درستی می تواند تشخیص دهد که شما به چه نوع عملی نیاز دارید. در اکثر مواقع لازم است عمل پرینورافی (تنگ کردن دهانه واژن) همراه با واژینوپلاستی انجام می شود.

در عمل واژینو پرینو، عضلات کف لگن، ورودی واژن و پرینه سفت می شوند. جراح شما باید در این تکنیکها مجرب بوده و بداند چقدر باید واژن را تنگ کند. برای داشتن بهترین تجربه از واژینوپلاستی می توانید عمل تنگ کردن واژن در شیراز را نزد خانم دکتر سیده مرضیه طباطبایی، بهترین جراح واژینوپلاستی جنوب ایران انجام دهید.

هزینه عمل واژینوپلاستی در شیراز

هزینه عمل تنگی واژن بستگی به جراح، محل جراحی (کلنیک یا بیمارستان)، همزمان بودن واژینوپلاستی با پرینورافی، انجام سایر عملهای زیبایی واژن همزمان با جراحی واژینوپلاستی و غیره بستگی دارد. بعد از معاینه پزشک و مشخص شدن روش جراحی می توان هزینه عمل را تعیین کرد.

این جراحی فقط برای زیبایی نیست و برای سلامت واژن و روابط زوجین اهمیت دارد. با این حال این عمل جزء عملهای زیبایی دسته بندی شده و هزینه های آن متاسفانه تحت پوشش بیمه و بیمه های تکمیلی نیست.

هزینه عمل واژینوپلاستی

برای تنگ کردن واژن با جراحی واژینوپلاستی در شیراز می توانید از مهارت و تجربه خانم دکتر سیده مرضیه طباطبایی، بهترین جراح واژینوپلاستی شیراز بهره مند شوید. جهت کسب اطلاعات درباره هزینه عمل واژینوپلاستی و رزرو وقت قبلی با شماره های ۰۹۰۲۸۲۸۱۹۱۹ و ۰۷۱۳۲۳۱۹۱۶۱ تماس حاصل فرمایید.

سوالات رایج درباره عمل تنگی واژن در شیراز

زنانی که عمل تنگ کردن کانال واژن با جراحی را در شیراز و در کلنیک زیبایی زنان خورشید انجام می دهند، معمولا سوالات زیر را از خانم دکتر طباطبایی، بهترین جراح واژینوپلاستی شیراز می پرسند:

تنگ کردن واژن با RF بهتر است یا با جراحی واژینوپلاستی؟

تنگ کردن واژن با آراف در شیراز برای خانمهایی که زایمان طبیعی نداشته اند، جوابگو است. اما زنانی که زایمان طبیعی کرده اند، باید واژینوپلاستی شوند. انتخاب روش تنگی واژن بستگی معاینه پزشک و تصمیم او دارد.

قبل از واژینوپلاستی باید چه کارهایی انجام دهم؟

لازم است تست پاپ اسمیر، آزمایشهای خونی و … را انجام دهید. اگر داروی خاصی مثل داروهای هورمونی مصرف می کنید یا بیماری خاصی دارید حتما به پزشکتان بگویید. از یکماه قبل از عمل باید سیگار و قلیان را ترک کنید.

چه عملهای زیبایی دیگری همراه با واژینوپلاستی می توانم انجام دهم؟

عمل واژینوپلاستی را می توانید همزمان با پرینورافی، لابیاپلاستی و تزریق چربی به واژن در شیراز انجام دهید.

جراحی واژینوپلاستی با عمل لیفت با نخ چه فرقی دارد؟

واژینو پلاستی زمانی انجام می شود که واژن و پرینه دچار شلی شده باشند. اما اگر فقط عضلات پرینه یا ورودی واژن شل شده باشند، می توان لیفت واژن با نخ را انجام داد.

چه زنانی نمی توانند عمل تنگی واژن را انجام دهند؟

خانمهایی که زگیل یا تبخال تناسلی فعال دارند، دارای زخم در واژن هستند و یا عفونت های واژینالی درمان نشده دارند، نمی توانند عمل تنگی واژن را انجام دهند.

بیشتر بخوانید: درمان زگیل تناسلی در  شیراز

عمل واژینوپلاستی چقدر طول می کشد؟

مدت جراحی ۱ تا ۲ ساعت است و بستگی به درجه گشادی واژن دارد. اگر عملهای زیبایی دیگر هم همزمان انجام شود، به این مدت اضافه خواهد شد.

بهترین زمان برای تایتنینگ واژن با جراحی کی است؟

بعد از آخرین زایمان، بهترین زمان برای انجام این جراحی است. چون بارداری بعد از این جراحی باعث بهم خوردن نتیجه عمل می شود.

واژینوپلاستی درد دارد؟

درد بعد از عمل خیلی زیاد نیست ولی بیشتر از لابیاپلاستی است چون در آن عضلات واژن کشیده می شوند. می توانید از شیاف استفاده کنید تا کاملا رفع شود. موقع جراحی هم هیچ دردی احساس نمی کنید.

اگر سوالی درباره عمل جراحی واژینوپلاستی در شیراز دارید، در قسمت نظرات این مقاله می توانید سوالات خود را بپرسید. در اسرع وقت به سوالات شما در همین صفحه پاسخ می دهیم.

۴.۲/۵ - (۱۱ امتیاز)

دکتر طباطبائیمشاهده نوشته ها

Avatar photo

دکتر سیده مرضیه طباطبائی (متخصص زنان و زایمان) فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی ایران و دارای بورد تخصصی هستند. خانم دکتر طباطبائی سه سال سابقه عضویت در هیئت علمی دانشگاه را داشته و در حال حاضر مدیریت کلینیک زیبایی زنان خورشید را بر عهده دارند. کلینیک زیبایی زنان خورشید ارائه دهنده خدمات عملهای زیبایی زنان و درمانهای مبتنی بر تکنولوژی به بانوان بوده و یکی از مجهزترین کلینیکهای زیبایی در شیراز محسوب می شود.

۶ دیدگاه ها

 • سلام من می خوام عمل تنگ کردن وازن انجام بدم افتادگی متانه هم دارم گفتن همزمان باید انجام شود آیا درسته این کار و ضرورت دارد با هم باشن؟

  • سلام. بله عزیزم همزمان انجام شدن این دو جراحی درسته و مشکلی نداره. ضرورت نیست که با هم انجام بشه ولی چون یه بار بیهوشی، جراحی، مراقبت بعد از عمل رو دارید خیلی برای بدن خودتون بهتره و هم اینکه هزینه هاتون نسبت به اینکه دو بار عمل بشید کمتر میشه.

  • بله عزیزم و خیلی هم عالیه اگر همزمان انجام بشه چون یه بار جراحی و مراقبتهای بعد از عمل رو انجام میدین.

 • من میخام عمل تنگ کردن واژن انجام بدم درعین حال هیموروئید هم دارم و زایدگی بیرون مخرج اموان برداشتن این زاییده هم است همزمان یاخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *