عمل پرینورافی یا تنگ کردن واژن در شیراز + هزینه عمل

عمل پرینورافی در شیراز

روشهای مختلفی برای تنگ کردن واژن وجود دارد. یکی از موثرترین روشهای تنگ کردن واژن، پرینورافی است. پرینورافی با هدف تنگ کردن واژن و بهبود روابط زناشویی انجام می شود.
جراح با توجه به میزان گشادی واژن و آسیب عضلات کف لگن تصمیم می گیرند با چه روشی بیمار را درمان کند. با خواندن این مقاله متوجه می شوید که شما هم دچار گشادی واژن هستید یا نه. همچنین به طور مفصل با جراحی پرینورافی در شیراز آشنا می شوید. جهت دسترسی سریع تر به بخش های مختلف مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

عمل پرینورافی چیست؟

پرینورافی یک عمل ترمیمی واژن است که در آن همزمان با تنگ کردن دهانه واژن، بافت شل آن نیز ترمیم می شود. تنگ کردن واژن با پرینورافی در اتاق عمل و با تزریق بی حسی موضعی به کمر یا با بیهوشی عمومی انجام می شود.

از کجا بفهمیم واژن گشاد است؟

معمولا افرادی که دچار گشادی واژن هستند، در لگن خود احساس فشار دارند یا از احساس پری در ناحیه زیر شکم شکایت می کنند. این افراد تکرر ادرار دارند که به دلیل فشار دیواره واژن به مثانه بروز می کند. از دیگر علائم گشادی واژن می توان به:

 • درد حین رابطه زناشویی
 • عدم رضایت زوجین از رابطه جنسی
 • به ارگاسم نرسیدن زوجین
 • خروج باد از واژن

اشاره کرد. زنانی که دچار گشادی واژن هستند، مرتبا دچار عفونت‌های واژینالی و بوی بد واژن می شوند.

علت گشادی واژن چیست؟

یکی از مهمترین دلایل گشادی واژن، افزایش سن و زایمان های طبیعی مکرر یا سخت است. این عوامل باعث شل شدن و تضعیف عضلات کف  لگن شده و گشادی واژن را به دنبال دارند. دلایل دیگری مثل:

 • چاقی
 • ابتلا به بیماری هایی که با سرفه های مزمن و مکرر همراه است
 • یبوست مزمن
 • دلایل ژنتیکی
 • رابطه جنسی مکرر
 • تغییر وزن ناگهانی

و وجود تومورهای لگنی نیز می توانند علت گشادی و شلی بافت واژن در زنان باشند.

پرینورافی چطور باعث تنگی واژن می شود؟

برای انجام عمل تنگ کردن واژن با پرینورافی، دیواره های پشتی واژن به هم نزدیک شده و با بخیه به یکدیگر متصل می شوند. این جراحی در عمق ۲ تا ۳ سانتی متری مدخل واژن صورت می گیرد. مدت زمان انجام این جراحی حدود یک ساعت است.

مزایای انجام عمل پرینورافی

این جراحی برای تنگ شدن کانال واژن و افزایش ارگاسم در زنان و شریک جنسی آنها انجام می شود. از مزایای عمل پرینورافی می توان به:

 • کاهش عفونت در زنان
 • بهبود رابطه جنسی
 • ترمیم اسکارهایی که بر اثر پارگی و بد جوش خوردن مدخل واژن ایجاد شده اند

اشاره کرد. به علاوه این جراحی به بهبود ظاهر واژن و به خصوص دهانه واژن کمک زیادی می کند.

در صورتی که مایلید تنگ کردن واژن با پرینورافی را در شیراز انجام دهید، می توانید به مرکز پزشکی خورشید مراجعه کرده و از تخصص خانم دکتر سیده مرضیه طباطبایی، جراح و متخصص زنان در این زمینه بهره مند شوید. جهت دریافت مشاوره و دریافت نوبت معاینه با شماره های ۰۹۰۲۸۲۸۱۹۱۹ و ۰۷۱۳۲۳۱۹۱۶۱ تماس حاصل فرمایید.

مزایای عمل پرینورافی

آمادگی قبل از تنگ کردن واژن

کسانی که عمل تنگ کردن واژن را در شیراز و در مرکز پزشکی خورشید انجام می دهند، باید اقدامات زیر را قبل از جراحی در نظر بگیرند:

 • انجام تست پاپ اسمیر، آزمایش انعقاد خون و
 • درمان هر نوع عفونت واژینالی که دارند
 • درمان تبخال تناسلی و زگیل تناسلی قبل از عمل تنگ کردن

همچنین، جراح بعد از معاینه واژن تعیین می کند که با عمل پرینورافی، باید گشادی واژن را درمان کرد یا با روشهای دیگر تنگ کردن واژن.

ضمنا زنان باردار و افرادی که دچار بیماری های نقص ایمنی هستند، نمی توانند پرینورافی را انجام دهند. همچنین زنانی که قصد بارداری مجدد دارند بهتر است این جراحی را به بعد از آخرین زایمان خود موکول کنند.

مراقبتهای بعد از پرینورافی

بعد از انجام عمل تنگ کردن واژن با پرینورافی نباید ۶ تا ۸ هفته رابطه جنسی داشته باشید. چون هنوز بخیه ها ممکن است هنوز کاملا جوش نخورده باشند. همچنین:

 • پس از هر بار ادرار باید ناحیه تناسلی را با آب ولرم تمیز کرده و سپس کاملا آن را با حرارت ملایم سشوار خشک کنید.
 • به موقع داروهای آنتی بیوتیک و ضد دردی را که پزشک تجویز کرده، مصرف کنید.
 • هر روز باید آب زیاد و میوه و سبزیجات فیبردار بخورید تا دچار یبوست نشوید. یبوست باعث فشار به واژن و باز شدن بخیه ها می شود.

همچنین تا ۳ هفته نباید فعالیت های سنگین انجام دهید یا ورزش کنید. رعایت این نکات می تواند باعث ماندگاری عمل شما شود.

نقاهت بعد از جراحی

مدت زمان نقاهت بعد از جراحی پرینورافی کوتاه است و بیمار نیاز به بستری شدن بعد از عمل ندارد. معمولاً کسانی که عمل پرینورافی را انجام می دهند، بسته به اینکه سرعت بهبود بدن آنها چقدر باشد، از ۳ روز تا یک هفته باید استراحت کنند.

مدت زمان جوش خوردن بخیه های واژن

بخیه های پرینورافی از نوع جذبی هستند و طرف ۴ تا ۶ هفته محو می شوند. طی این مدت بیمار نباید کارها یا ورزشهای سنگین انجام دهد. زیرا احتمال باز شدن بخیه ها طی این مدت وجود دارد.

رابطه جنسی بعد از تنگ کردن واژن

کسانی که عمل تنگ کردن دهانه واژن را انجام داده اند نباید تا یک ماه رابطه جنسی واژینالی یا مقعدی داشته باشند. چون رابطه جنسی باعث فشار به واژن و باز شدن بخیه ها می شود. زنانی که عمل تنگی واژن را انجام می دهند، ارگاسم بیشتری را بعد از جراحی تجربه می کنند. همچنین حس جنسی آنها و رضایت همسرشان بیشتر از قبل خواهد بود.

عوارض عمل تنگی واژن

پرینورافی یک عمل سبک و بدون عارضه است. هر چند بعد از این جراحی ممکن است دچار خونریزی بسیار کم، درد خفیف یا التهاب شوید ولی این موارد از عوارض طبیعی عمل پرینورافی به حساب می آیند. بعد از این جراحی مثل هر جراحی دیگری، دچار سرگیجه و حالت تهوع نیز.

تهوع، یبوست و سرگیجه از عوارض داروهای بیهوشی هستند که بعد از چند روز برطرف می شوند. در صورتی که بهداشت ناحیه تناسلی و لباس به درستی رعایت نشود، بیمار ممکن است دچار عفونتهای واژینالی و ترشحات بدبوی واژن شود. در این صورت باید هر چه سریعتر به پزشک خود مراجعه کنید.

عوارض عمل تنگی واژن

بهترین دکتر تنگ کردن واژن در شیراز

بهترین پزشک متخصص زنانی که می توانید برای تنگ کردن واژن به ایشان مراجعه کنید، پزشکی است که در انجام عمل تنگ کردن واژن مهارت و تجربه کافی دارد. اندازه ای که کانال واژن تنگ می شود، بسیار مهم است. اگر دهانه واژن به اندازه کافی تنگ نشود، حس جنسی شما در قبل و بعد از عمل پرینورافی تغییری نمی کند.

همچنین اگر دهانه واژن بیش از حد تنگ شود، همسر شما دیگر قادر به دخول نیست و به جراحی های ترمیمی نیاز پیدا می کنید. یکی از بهترین جراحان پرینورافی در شیراز، خانم دکتر سیده مرضیه طباطبایی هستند. ایشان با داشتن عمل های جراحی متعدد و موفق می توانند رضایت جنسی را به شما و همسرتان برگردانند.

هزینه عمل تنگی واژن در شیراز

ممکن است همراه با پرینورافی به عمل های زیبایی یا جراحی های درمانی دیگری نیاز داشته باشید، در این صورت هزینه عمل پرینورافی بیشتر می شود. همچنین محل جراحی نیز باعث می شود هزینه جراحی از فردی به فرد دیگر تغییر کند. زیرا هزینه عمل در یک بیمارستان یا کلنیک عمومی یا خصوصی در شیراز متفاوت خواهد بود. این موارد و فاکتورهای دیگر در تعیین هزینه پرینورافی در شیراز تاثیرگذارند.

در صورتی که مایل به انجام جراحی پرینورافی یا تنگ کردن واژن در شیراز هستید، می توانید به مرکز پزشکی خورشید مراجعه کرده و از تخصص خانم دکتر سیده مرضیه طباطبایی، جراح و متخصص زنان در این زمینه بهره مند شوید. جهت دریافت دریافت نوبت معاینه یا کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه عمل پرینورافی با شماره های ۰۹۰۲۸۲۸۱۹۱۹ و ۰۷۱۳۲۳۱۹۱۶۱ تماس حاصل فرمایید.

سوالات پر تکرار درباره تنگ کردن واژن در شیراز

معمولا خانم هایی که می خواهند عمل تنگ کردن واژن را انجام دهند، درباره موارد زیر از جراح متخصص زنان سوال می کنند:

۱- چه زمانی برای انجام عمل تنگ کردن بهتر است؟

گشادی واژن بعد از سزارین و زایمان طبیعی باعث شلی عضلات کف لگن می شود. پس بعد از آخرین بارداری بهتر است این عمل را انجام دهید. بلافاصله بعد از زایمان طبیعی یا سزارین زمان خوبی برای پرینورافی نیست. چون اندامهای لگنی به خاطر زایمان بسیار پر خون و متورم هستند و بهتر است ۴ تا ۶ ماه بعد از اینکه نوزادتان توسط متخصص زایمان طبیعی یا سزارین به دنیا آمد، عمل پرینورافی را انجام دهید.

۲- ماندگاری تنگ کردن مدخل واژن با جراحی چقدر است؟

کسانی که جراحی تنگ کردن واژن را انجام می دهند در صورتی که بعد از جراحی دوباره باردار نشوند، می توانند تا سالهای زیادی نتیجه عمل را حفظ کنند. همچنین ماندگاری عمل پرینورافی در زنانی که دچار افزایش و کاهش وزنهای شدید نشده و مراقبت های بعد از پرینورافی را جدی می گیرند، دائمی است.

۳- همزمان با پرینورافی چه عمل های دیگری انجام می شوند؟

معمولا بانوان شیرازی عمل پرینورافی را با لابیاپلاستی در شیراز به طور همزمان انجام می دهند. همچنین، همزمان با پرینورافی می توانید روشن سازی واژن را نیز انجام دهید. در صورت نیاز، با این جراحی می توان جراحی های پرولاپس لگن (افتادگی مثانه، روده، واژن و …) را نیز انجام داد.

۴- کسانی که بیماری خاص دارند، می توانند پرینورافی انجام دهند؟

قبل از عمل جراحی حتما باید در مورد بیماری خاص یا داروهایی که مصرف می کنید، با جراح خود صحبت کنید. ایشان می توانند در این موارد تصمیم بگیرند که می توانید جراحی کنید یا نه. همچنین طبق نظر ایشان باید مصرف داروهای خود را قطع کنید یا ادامه دهید.

۵- جای بخیه های پرینورافی باقی می ماند؟

معمولا چنین اتفاقی نمی افتد اما برای از بین بردن جای بخیه هایی که باقی مانده، از لیزر استفاده می شود.

۶- تنگ کردن واژن با جراحی بهتر است یا روشهای غیر جراحی؟

تمام روشهای تنگی واژن موثر هستند. انتخاب روش تنگ کردن واژن به پزشک شما بستگی دارد. ایشان با معاینه بیمار تشخیص می دهند چه روشی موثرتر است. مثلا در برخی از خانمها که نمی خواهند درگیر مراقبتهای بعد از عمل پرینورافی شوند، تنگ کردن واژن با استفاده از آر اف واژن توصیه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مزایا و کاربردهای rf مقاله آر اف واژن در شیراز را بخوانید.

۷- آیا می توانم از بیمه درمانی برای کاهش هزینه های پرینورافی استفاده کنم؟

خیر. متاسفانه این جراحی از جمله جراحی های زیبایی است که تحث پوشش بیمه قرارنمی گیرد.

در صورتی که سوال دیگری درباره عمل تنگ کردن واژن با پرینورافی در شیراز داشته باشید، سوالات خود را در بخش نظرات این مقاله از ما بپرسید.

۳.۶/۵ - (۲۵ امتیاز)
Avatar photo

دکتر سیده مرضیه طباطبائی (متخصص زنان و زایمان) فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی ایران و دارای بورد تخصصی هستند. خانم دکتر طباطبائی سه سال سابقه عضویت در هیئت علمی دانشگاه را داشته و در حال حاضر مدیریت کلینیک زیبایی زنان خورشید را بر عهده دارند. کلینیک زیبایی زنان خورشید ارائه دهنده خدمات عملهای زیبایی زنان و درمانهای مبتنی بر تکنولوژی به بانوان بوده و یکی از مجهزترین کلینیکهای زیبایی در شیراز محسوب می شود.

۴ دیدگاه ها
 • سلام خسته نباشید
  من می خوام عمل تنگي وازن و افتادگی مثانه رو همزمان انجام بدم آیا این کار درسته؟

  • سلام بله عزیزم مشکلی نداره. معمولا این دو تا جراحی رو همزمان انجام میدیم که بیمار به جای دو بار یه بار عمل بشه.

   • سلام خانم دکتر…
    من میخواستم عمل تنگ کنندگی واژن رو انجام بدم میخواستم ببینم شرایط چ جوریه….
    هزینه عمل و اینا…
    شل شدگی و افتادگی رحم ندارم..
    بیس و دوسالمه دوتا زایمان طبیعی داشتم میخوام واژنمو تنگ کنم

    • سلام. باید مراجعه کنید تا ببینم میزان گشادی واژن چقدره و جراحی میخواد یا با RF قابل درمانه. برای تنگ کردن واژن باید زگیل یا تبخال تناسلی یا عفونت واژینالی نداشته باشید. اگر این مشکلات رو دارید، بعد از درمان میتونید واژن رو تنگ کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *