عمل زیبایی واژن در شیراز + پاسخ به سوالات کاربران

لابیاپلاستی در شیراز

عمل های زیبایی ژنیتال، عمل هایی هستند که روی دستگاه تناسلی زنان انجام می شود. یکی از این عمل های زیبایی پر طرفدار در ایران و جهان، عمل زیبایی واژن یا لابیاپلاستی است. این عمل با هدف زیبایی واژن و بهبود روابط جنسی خانم ها انجام می شود.
این عمل زیبایی در بین خانم های شیرازی هم بسیار پرطرفدار شده و زیاد درباره آن از ما سوال می شود. به همین دلیل این مقاله را به لابیاپلاستی در شیراز اختصاص داده ایم. شما می توانید با خواندن این مقاله به طور کامل با تمام جزئیات عمل لابیاپلاستی با لیزر یا جراحی آشنا شوید. جهت دسترسی سریع تر به بخش های مختلف مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

عمل لابیاپلاستی چیست؟

عمل لابیا روی لبه های داخلی واژن انجام می شود که به آن لابیا مینور می گویند. در این جراحی، قسمت های اضافی یا بزرگ لابیا مینور که افتاده و آویزان به نظر می رسد با تکنیک های مختلفی بریده می شود. سپس قسمتهای باقی مانده لابیا به یکدیگر بخیه زده می شوند.

هدف از عمل زیبایی واژن چیست؟

عمل لابیا با این هدف انجام می شود که لابیاهای بزرگ و آویزان کوچکتر شوند و با بقیه ی قسمتهای واژن در تعادل و هماهنگی قرار بگیرند. همچنین این جراحی برای موارد زیر انجام می شود:

 • رفع چروک های لابیا مینور
 • رفع تیرگی لابیا مینور و روشن سازی آن
 • افزایش اعتماد بنفس زنان در رابطه جنسی
 • زیبایی واژن خانم ها
 • متقارن شدن لابیاها
 • افزایش تحریک کلیتوریس برای ارگاسم بیشتر

همچنین این جراحی به کاهش درد و سوزش حین روابط زناشویی، ورزش و فعالیتهای روزانه زنان و نیز کاهش عفونت های واژینالی منجر می شود.

تکنیکهای عمل لابیاپلاستی در شیراز

برای کوچک کردن سایز لابیا از تکنیکهای مختلفی استفاده می شود. جراح براساس شکل و سایز لابیاها تعیین می کند که با چه تکنیکی لابیاپلاستی را انجام دهد. روشهایی که برای لابیاپلاستی در شیراز به کار می روند، معمولا به صورت زیر هستند:

 • لابیاپلاستی با روش سافتنینگ: از این روش در مواردی استفاده می شود که بزرگی لابیاهای مینور کمتر از یک سانت باشد. در این موارد به برش نیازی نیست و عمل زیبایی واژن را با روش سافتنینگ می توان انجام داد.
 • لابیاپلاستی با لیزر: در این روش از لیزر برای برش بخش های اضافی لابیا مینور استفاده می شود. برش با تکنیک هایی انجام می شود که متناسب با شکل لابیاها باشد. این روش بدون خونریزی یا یکی دو قطره خون انجام می شود. همچنین لابیاپلاستی با لیزر به بخیه کمی نیاز دارد یا اصلا بخیه نمی خواهد.

بیشتر بخوانید: لابیاپلاستی با لیزر در شیراز

لابیاپلاستی با لیزر

 • جراحی لابیاپلاستی: این روش از تیغ جراحی برای برش بخشهای اضافی لابیا استفاده می شود و حتما به بخیه نیاز دارد. جراحی با تکنیک های پیچیده و سختی همراه بوده و در اتاق عمل انجام می شود. این روش با خونریزی همراه است و دوره نقاهت آن طولانی تر از عمل با لیزر است. جراحی برای لابیاهای خیلی بزرگی که لیزر برای آن مناسب نیست، انجام می شود.
 • باربی لابیاپلاستی: این نوع لابیاپلاستی، با برداشتن لابیاهای مینور همراه است. باربی لابیاپلاستی بیشتر بین سلبریتی ها و آمریکایی ها طرفدار دارد. اما در حالت عادی بهتر است مقداری از لابیا مینور باقی بماند. چون اگر مایل به برگشت لابیا مینور باشید، باید جراحی سنگین و پر هزینه ای را متحمل شوید.

این روشها و تکنیک ها از رایج ترین انواع لابیاپلاستی در دنیا هستند که همگی با هدف کوچک کردن و متقارن کردن لابیاها انجام می شوند.

چه افرادی به عمل لابیا نیاز دارند؟

اگر لابیاهای مینور شما از لابیا ماژور بیرون زده و حالت افتادگی دارد، یعنی لابیا مینور شما بزرگ است و نیاز به کوچک شدن دارد. همچنین در موارد زیر لابیاپلاستی به بیماران توصیه می شود:

 • موقع پوشیدن لباس های تنگ و شلوار جین یا ورزش هایی مثل دوچرخه سواری، سوارکاری و غیره در واژن احساس درد و سوزش دارید.
 • موقع رابطه جنسی، به خاطر اصطکاک زیاد لابیاهای مینور دچار درد می شوید.
 • موقع ادرار، مسیر ادرار چند راهی شده و به درستی نمی توانید بهداشت ناحیه تناسلی را رعایت کنید.
 • لابیا مینور شما پر از چروک و نامتقارن باشد.

نیاز به عمل زیبایی واژن دارید تا بتوانید مثل بقیه به فعالیت های روزانه و جنسی خود بدون درد و سوزش ادامه دهید. معمولا تجربه عمل زیبایی واژن برای خانم هایی که این مشکلات را دارند، کاملا رضایت بخش بوده است.

در صورتی که مایل به انجام لابیاپلاستی با لیزر در شیراز هستید، می توانید به مرکز پزشکی خورشید مراجعه کرده و از تخصص خانم دکتر سیده مرضیه طباطبایی، جراح و متخصص زنان در این زمینه بهره مند شوید. جهت دریافت مشاوره و دریافت نوبت معاینه با شماره های ۰۹۰۲۸۲۸۱۹۱۹ و ۰۷۱۳۲۳۱۹۱۶۱ تماس حاصل فرمایید.

آمادگی قبل از عمل زیبایی واژن

برای انجام عمل زیبایی واژن در بهترین مرکز لابیاپلاستی در شیراز، اگر ساکن این شهر هستید، در روز مراجعه، علاوه بر معاینه، آزمایش های لازم را انجام داده و اقدامات قبل از لابیاپلاستی را به شما اعلام می کنیم. اما اگر از استانها و شهرهای دیگر مراجعه می کنید، قبل از حضور برای لابیاپلاستی در شیراز توسط خانم دکتر طباطبایی، باید با مشاورین مرکز خورشید تماس بگیرید. مشاوران این مرکز به شما خواهند گفت که چه کارهایی لازم است قبل از عمل انجام دهید.

مراقبتهای بعد از عمل لابیاپلاستی

بعد از عمل لابیاپلاستی حتما باید یک روز در خانه استراحت کنید. توصیه می کنیم که ۳ تا ۵ روز به خود استراحت دهید و بعد مشغول فعالیت های روزانه شوید. برای کاهش درد و تورم لابیاها از داروهای مسکن و کمپرس سرد می توانید استفاده کنید. به مدت یک ماه نیز نباید ورزش کنید یا فعالیت های سنگین داشته باشید.

مراقبت بعد از لابیاپلاستی

رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی

یک ماه تا ۴۰ روز بعد از عمل لابیاپلاستی با لیزر یا جراحی نمی توانید رابطه جنسی داشته باشید.

مدت نقاهت بعد از عمل زیبایی واژن

سرعت ترمیم بدن هر شخصی متفاوت است بنابراین برای همه افراد نمی توان گفت که ظرف ۳ تا ۵ روز بهبود می یابند. اما بر اساس تجربه، اغلب لابیاپلاستی هایی که ما در شیراز و در مرکز خورشید انجام داده ایم، غالبا دوره نقاهت بیمار ۳ تا ۱۰ روز بوده است.

جوش خوردن بخیه واژن چند روز طول میکشد؟

مدت زمان جوش خوردن بخیه واژن بستگی به نوع نخ جذبی دارد که برای شخص استفاده می شود. اگر از نخ های جذبی با کیفیت بالا استفاده شود، معمولا چند روز بعد از عمل لابیا بخیه ها می افتد و جای بخیه ها نیز از بین می رود.
به طور کلی می توان گفت مدت زمان جوش خوردن بخیه های لابیاپلاستی از ۳ روز تا ۱ ماه متغییر است. برای همین در مراقبتهای بعد از لابیاپلاستی توصیه می کنیم که باید تا یکماه مراقب بخیه های خود باشید که باز نشوند.

عوارض عمل زیبایی واژن

هر عمل جراحی عوارض خاص خود را دارد. تورم و احساس درد کم در لابیاهای مینور نیز به طور طبیعی از عوارض لابیاپلاستی است. اگر به خوبی مراقبتهای بعد از عمل زیبایی واژن را رعایت کنید، احتمال عفونت بعد از لابیاپلاستی بسیار کم خواهد شد.

آیا لابیاپلاستی درد دارد؟

لابیاپلاستی درد زیادی ندارد. قبل از لابیاپلاستی، با پماد محل برش را بی حس می کنند تا درد تزریق بی حس کننده را متوجه نشوید. بنابراین در حین لابیاپلاستی هیچ دردی حس نمی کنید. بعد از جراحی احساس درد کمی تا چند روز در ناحیه برش هست که با استفاده از مسکن های معمولی می توانید آن را تسکین دهید.
این جراحی به بیهوشی نیاز ندارد و کاملا سرپایی است. اما در صورتی که بیمار از بی حسی موضعی بترسد، برای کاهش استرس او می توان از خواب عمیق یا بیهوشی استفاده کرد. اما اگر بیمار استرس نداشته باشد و بی حسی موضعی را بپذیرد، بیهوشی انجام نمی شود.

لابیاپلاستی میل جنسی را کم می کند؟

بعضی از خانمها از انجام عمل لابیاپلاستی می ترسند. چون تصور می کنند به خاطر برداشتن قسمتی از لابیاها، ممکن است حس جنسی آنها کم شود و ارگاسم را تجربه نکنند. یا اینکه میل جنسی آنها بعد از عمل کاهش پیدا کند. اما حقیقت این است که عصب های حسی که به ارگاسم کمک می کنند، زیر کلیتوریس قرار دارند. جراح برای انجام عمل لابیاپلاستی یا هودکتومی با این اعصاب کاری ندارد. با رعایت تمامی نکات مراقبتهای بعد از عمل، شاهد تاثیر مثبت لابیاپلاستی بر میل جنسی و روابط زناشویی خود خواهید بود.

آیا جای  بخیه ها در لابیاپلاستی باقی می ماند؟

این مسئله ای است که معمولا مراجعین از ما می پرسند. مطمئن باشید که جای بخیه ها کاملا از بین می رود. همچنین نگران بی حسی جای بخیه لابیاپلاستی نباشید. محل بخیه ها بعد از ترمیم بی حس نمی شوند. مگر به دلیل اشتباهات جراح که آن هم به ندرت اتفاق می افتد. به خصوص اگر جراح شما در انجام لابیاپلاستی مهارت بالایی داشته باشد.
به همین دلیل حس جنسی و لذت بیمار کم نمی شود. برعکس، با انجام لابیاپلاستی، کلاهک کلیتوریس نیز کوچک شده و کنار زده می شود. در نتیجه بعد از جراحی، ارگاسم بیشتر می شود. میل جنسی نیز ناشی از افکار و ذهنیات فرد است. لابیاپلاستی با زیبا کردن ظاهر واژن باعث بهبود اعتماد به نفس شخص و افزایش میل جنسی او می شود.

عوارض لابیاپلاستی

تورم بعد از عمل لابیاپلاستی

کاهش تورم لابیاها بستگی به سایز لابیا، هود کلیتوریس، جنس پوست و سرعت بهبود آن دارد. معمولا تورم لابیاها بعد از ۲ ماه از بین می رود. اما در برخی افراد ممکن است رفع کامل تورم تا ۶ ماه هم طول بکشد. بنابراین از طولانی شدن ورم لابیاها نگران نشوید.

بارداری و زایمان بعد از عمل لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی هیچ تاثیری بر باروری زنان ندارد. لابیاپلاستی در بارداری و هنگام سزارین توصیه نمی شود اما شما می توانید قبل از بارداری و زایمان انجام دهید. چون زایمان و بارداری تاثیری بر نتیجه عمل ندارد. البته در دوران بارداری به دلیل تغییرات هورمونی، لابیای تمام زنان متورم می شود. پس بعد از زایمان ورم لابیاها از بین رفته و فرم آن به فرم بعد از عمل لابیاپلاستی باز می گردد.
همچنین بعد از زایمان سزارین یا طبیعی نمی توانید بلافاصله لابیاپلاستی شوید. چون احتمال خونریزی بسیار زیاد است. از طرف دیگر، بدلیل تغییرات هورمونی در طول بارداری و فشار زایمان، فرم لابیاها طبیعی نیست و نمی توان جراحی کرد. باید ۲ تا ۳ ماه از زایمان بگذرد تا ورم لابیاها بخوابد و بتوانید عمل زیبایی واژن را انجام دهید.

قیمت عمل لابیاپلاستی در شیراز

هزینه عمل لابیا با لیزر و جراحی متفاوت است. بسته به اندازه بزرگی لابیاها ممکن است لیزر یا جراحی مناسب بیمار باشد. همچنین اگر با این جراحی بخواهید عملهای زیبایی دیگر را نیز انجام دهید به هزینه لابیاپلاستی شما اضافه می شود. برای تعیین هزینه عمل لابیاپلاستی در شیراز نیز تمام این فاکتورها در نظر گرفته می شوند.
بنابراین هزینه لابیاپلاستی هر خانمی با دیگری متفاوت است و نمی توانیم بدون معاینه و انجام مشاوره با بیمار هزینه عمل را مشخص کنیم. اگر ساکن استان های دیگر هستید و قصد دارید بهترین عمل لابیاپلاستی در شیراز را نزد خانم دکتر سیده مرضیه طباطبایی انجام دهید، بدون مراجعه حضوری، از طریق تماس با مشاوران زیبایی مطب می توانید از هزینه ها مطلع شوید.

در صورتی که مایل به انجام لابیاپلاستی با لیزر در شیراز هستید، می توانید به مرکز پزشکی خورشید مراجعه کرده و از تخصص خانم دکتر سیده مرضیه طباطبایی، جراح و متخصص زنان در این زمینه بهره مند شوید. جهت دریافت مشاوره و اطلاع از هزینه های عمل زیبایی واژن می توانید با شماره های ۰۹۰۲۸۲۸۱۹۱۹ و ۰۷۱۳۲۳۱۹۱۶۱ تماس حاصل فرمایید.

قیمت لابیاپلاستی در شیراز

سوالات پر تکرار درباره عمل زیبایی واژن

در این قسمت می توانید جواب سوالاتی را که همیشه در مورد عمل لابیاپلاستی پرسیده می شود، بخوانید:

۱- بعد از لابیاپلاستی ممکن است محل جراحی، گوشت اضافه دربیاید؟

اگر پوست بدن شخص از نوع کلوییدساز باشد ممکن است گوشت اضافه ایجاد شود و با تحریک لابیاها، اندازه لابیا بزرگتر شود. اما اگر پوست کلوییدساز نباشد هیچ مشکلی ایجاد نمی شود.

۲- آیا در محل برش لابیاها، اسکار ایجاد می شود؟

پوست این بخش از بدن با پوست سایر قسمتهای بدن فرق دارد و احتمال ایجاد اسکار در این بافت بسیار کم است.

۳- بعد از لابیاپلاستی می توانم به راحتی ادرار کنم؟

بله. بعد از عمل لابیاها می توانید بدون احساس درد و سوزش، ادرار کنید.

۴- آیا بعد از جراحی معلوم می شود که لابیاها برداشته شده اند؟

خیر. به جز برای پزشک متخصص زنان، برای افراد دیگر قابل تشخیص نیست که لابیاها جراحی شده اند.

۵- هزینه عمل لابیا تحت پوشش بیمه است؟

خیر. این جراحی جزء عمل های زیبایی است و شامل بیمه نمی شود.

۶- آیا دختران برای عمل لابیاها به اجازه والدین نیاز دارند؟

خیر چون این جراحی برای سنین بالای ۱۸ سال انجام می شود، به رضایت والدین نیازی نیست.

۷- من می خواهم عمل لابیاپلاستی را در شیراز انجام دهم اما ساکن شیراز نیستم، کی می توانم بعد از عمل به شهرم برگردم؟

۲ ساعت بعد از اتمام عمل، اگر مشکلی ندارید و حالتان مساعد است می توانید به شهرتان برگردید.

۸- آیا لابیاپلاستی روی میل جنسی تاثیر منفی دارد؟

اگر برای کاهش هزینه های عمل خود، پزشک جراحی را انتخاب کنید که در لابیاپلاستی مهارت بالایی ندارد، ممکن است با اجرای تکنیک های غلط، به عصب های ناحیه تناسلی آسیب بزند و حس جنسی شما را کاهش دهد. در غیر این صورت این عمل به هیچ عنوان حس جنسی را کم نمی کند. با گذشت ۶ الی ۸ هفته از عمل و رعایت تمام نکات مراقبتهای بعد از عمل شاهد تاثیر مثبت عمل لابیاپلاستی بر روابط زناشویی خود

۹- ماندگاری عمل لابیا چقدر است؟

در صورتی که در سنین بالای ۱۸ سال و بعد از بلوغ کامل، این عمل زیبایی را انجام داده باشید، نتیجه این جراحی حتی بعد از زایمان طبیعی تغییری نمی کند و ماندگار است.

۱۰- چه جراحی هایی همزمان با لابیاپلاستی می توان انجام داد؟

همراه با عمل زیبایی واژن می توانید عمل های دیگر زیبایی را هم انجام دهید. به عنوان مثال می توانید سفید کردن واژن، تزریق ژل یا چربی به واژن، تزریق ژل به نقطه جی و تنگ کردن واژن را نیز با لابیاپلاستی انجام دهید. برای آشنایی با تزریق چربی می توانید مقاله تزریق چربی به واژن در شیراز را مطالعه کنید.

۱۱- آیا لابیاپلاستی دختران باکره انجام می شود؟

لابیاپلاستی برای دختران باکره بالای ۱۸ سال که به بلوغ کامل رسیده اند و رشد لابیاها کامل شده انجام می شود. لابیاپلاستی بیرون از دهانه واژن است و کاری به پرده بکارت ندارد.

در صورتی که سوال دیگری در مورد عمل لابیاپلاستی در شیراز دارید، سوالات خود را در نظرات این مقاله بپرسید.

۳.۹/۵ - (۴۸ امتیاز)
Avatar photo

دکتر سیده مرضیه طباطبائی (متخصص زنان و زایمان) فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی ایران و دارای بورد تخصصی هستند. خانم دکتر طباطبائی سه سال سابقه عضویت در هیئت علمی دانشگاه را داشته و در حال حاضر مدیریت کلینیک زیبایی زنان خورشید را بر عهده دارند. کلینیک زیبایی زنان خورشید ارائه دهنده خدمات عملهای زیبایی زنان و درمانهای مبتنی بر تکنولوژی به بانوان بوده و یکی از مجهزترین کلینیکهای زیبایی در شیراز محسوب می شود.

۴ دیدگاه ها
  • سلام. نه عزیزم. به هیچ عنوان جراحی های زیبایی در دوران بارداری انجام نمیشه. در ضمن لابیاها در طول حاملگی بخاطر تغییرات هورمونی بزرگتر میشن و سایز نرمال شون مشخص نیست. میتونید ۳-۶ ماه بعد از زایمان که فرم اصلی لابیاها معلوم میشه، برای لابیاپلاستی مراجعه کنید.

  • سلام. اگر جای بریدگی هایی که روی جاهای مختلف بدن ایجاد میشه بعد از ترمیم زخم صاف هست، پوست کلوییدساز نیست. اما اگر برجستگی میده پوست شما کلوییدسازه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *