جوانسازی واژن در شیراز (لیزر – کربوکسی و RF)

جوانسازی واژن در شیراز

جوانسازی واژن هم برای لبه های بیرونی و هم برای داخل واژن انجام می شود. روشهای جوانسازی که برای داخل واژن هستند، بیشتر جنبه درمانی دارد تا زیبایی و برای رفع مشکلات واژینالی به کار می رود. در این مقاله با بهترین روشهای غیرجراحی جوانسازی واژن در شیراز آشنا می شوید. این مقاله به ویژه مخصوص خانم هایی است که از آتروفی واژن رنج می برند و یا روابط زناشویی آنها دچار مشکل شده است. جهت دسترسی سریع تر به بخش های مختلف مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

چرا جوانسازی واژن انجام می شود؟

با افزایش سن، کلاژن سازی در بدن کاهش پیدا می کند. این امر باعث شل شدن عضلات و از بین رفتن استحکام آن می شود. دیواره واژن از این قاعده مستثنی نیست. کانال واژن بخاطر کاهش کلاژن سازی، ضخامت خود را از دست داده، نازک و شکننده می شود. به این بیماری آتروفی واژن (واژینیت آتروفیک) می گویند.
این بیماری با عوارض و علائم آزاردهنده ای برای بانوان همراه است و به همین دلیل برای درمان آن از روشهای جوانسازی واژن استفاده می شود. پزشکان با استفاده از این روشها به بازسازی دیواره واژن، بازگشت خاصیت ارتجاعی واژن و نیز رفع شلی و افتادگی آن کمک می کنند.

دلایل بروز واژینیت آتروفیک

تحلیل دیواره واژن در بین زنان مسن شایع تر از سنین دیگر است. به جز بالا رفتن سن، عوامل دیگری هم در آتروفی واژن تاثیرگذار هستند که عبارتند از:

 • کاهش هورمون استروژن بدلیل یائسگی
 • یائسگی زودرس
 • شیمی درمانی و پرتو درمانی
 • بارداری و شیردهی
 • استعمال دخانیات
 • ورزشهای سنگین
 • زایمان واژینالی مکرر
 • استرس یا افسردگی مزمن و طولانی

به علاوه، تغییرات هورمونی که باعث کاهش سطح استروژن و بروز آتروفی می شوند ممکن است در اثر بعضی بیماریها، مصرف برخی داروها یا انجام عمل های زنانه در ناحیه لگن مثل عمل هیسترکتومی ایجاد شود. این تغییرات هورمونی باعث ایجاد آتروفی واژن در زنان می شود.

عوارض آتروفی واژن

تحلیل و ضعف دیواره واژن باعث شلی و گشادی واژن می شود. این وضعیت باعث بروز علائمی مثل سوزش، التهاب، قرمزی و خارش واژن می شوند. آتروفی واژن به مرور زمان اگر درمان نشود عوارض دیگری نیز به دنبال دارد که عبارتند از:

 • درد حین نزدیکی
 • خونریزی یا لکه بینی بعد از رابطه جنسی
 • خشکی واژن
 • کاهش ارگاسم و حس جنسی
 • عفونت های مکرر واژینالی
 • کاهش میل جنسی زنان و بروز مشکلات زناشویی

بیشتر بخوانید: درمان خشکی و آتروفی واژن در شیراز

علاوه بر موارد بالا، مشکلات ادراری مثل بی اختیاری ادرار، تکرر ادرار، عفونت ادراری و سوزش ادرار نیز از عوارض و علائم آتروفی واژن هستند که در اثر بی توجهی به درمان آن ایجاد می شود.

برای جوانسازی واژن با آر اف هیگز، لیزر لیدی لیفت و یا کربوکسی واژن در شیراز می توانید به مطب خانم دکتر سيده مرضيه طباطبايي، یکی از بهترین متخصصان زیبایی زنان در شیراز مراجعه کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با شماره های ۰۹۰۲۸۲۸۱۹۱۹ یا ۰۷۱۳۲۳۱۹۱۶۱ تماس بگیرید.

عوارض آتروفی واژن

روشهای جوانسازی واژن در شیراز

برای درمان نازکی دیواره واژن باید به پزشک متخصص زنان در شیراز مراجعه کنید. معمولا برای درمان آتروفی واژن و نه فقط رفع علائم بیمار، پزشک متخصص با توجه به نتیجه معاینه از یکی از روش های زیر استفاده می کند:

جوانسازی واژن با آراف

آر اف هیگز یکی از انواع پرطرفدار دستگاه جوانسازی واژن است. امواج رادیوفرکانسی RF باعث بهبود گردش خون، اکسیژن رسانی و تغذیه بافت واژن می شود. در نتیجه ساخت کلاژن در دیواره مهبل افزایش یافته و باعث استحکام و ضخیم شدن دیواره واژن می شود.
۳ تا ۴ جلسه آر اف با فاصله یک ماهه بین جلسات می تواند به طور قطعی آتروفی واژن، خشکی و دیگر عوارض و علائم آتروفی را بهبود دهد. به علاوه، rf واژن با افزایش ارگاسم و میل جنسی بانوان باعث بهبود روابط زناشویی آنها می شود. کسانی که از دستگاه آر اف واژن در شیراز برای جوانسازی استفاده می کنند، می توانند نتیجه درمان را از همان جلسه اول حس کنند.

جوانسازی واژن با لیزر لیدی لیفت

یکی از بهترین روشهای درمان آتروفی و خشکی واژن لیزر لیدی لیفت است. این لیزر نسبت به بقیه لیزرها قدرت نفوذ بیشتری دارد و می تواند تولید کلاژن را در لایه های عمیق تر واژن تحریک کند. برای آشنایی بیشتر با لیزر آتروفی واژن می توانید مقاله لیزر لیدی لیفت در شیراز را در همین سایت بخوانید.
این لیزر با پرتوهای مادون قرمز خود، مخاط و عضلات واژن را بازسازی و مشکل آتروفی و خشکی واژن را طی ۳ تا ۴ جلسه برطرف می کند. یکی از مزایای مهم لیزر لیدی لیفت برای جوانسازی واژن، غیرتخریبی بودن آن نسبت به لیزرهای جوانسازی دیگر است که به بافتهای مجاور آسیبی نمی زند. به همین دلیل هم سرعت بهبود آتروفی واژن با لیزر لیدی لیفت بیشتر و دوره نقاهت آن کوتاهتر از لیزرهای دیگر واژن است.

جوانسازی واژن با کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی یکی دیگر از راههای جوانسازی واژن در شیراز است که برای درمان ضعف دیواره واژن به کار می رود. در این روش گاز طبیعی co2 که هیچ ضرری برای بدن ندارد، به عضلات واژن تزریق می شود. تجمع این گاز در واژن باعث افزایش گردش خون در واژن، ایجاد عروق خونی جدید و بهبود اکسیژن رسانی به بافتها می شود.
این تغییرات باعث تسریع ساخت کلاژن در واژن و ضخیم تر شدن دیواره واژن می شوند. بازگشت حالت ارتجاعی واژن، جوانسازی واژن، درمان واژینیت آتروفیک و خشکی واژن از دیگر مزایای کربوکسی تراپی برای جوانسازی واژن هستند. تزریق دی اکسید کربن بعد از بیحسی موضعی انجام می شود، در نتیجه جوانسازی واژینال با این روش بدون درد است.

بیشتر بخوانید: کربوکسی تراپی واژن در شیراز

مزایای جوانسازی ناحیه تناسلی

جوانسازی واژن باعث تحریک کلاژن سازی، لیفت و استحکام عضلات واژن می شود. از دیگر مزایای این روش درمانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رفع درد، لکه بینی، سوزش و خارش واژن
 • تنگ شدن واژن
 • بدون نیاز به بستری
 • دوره نقاهت کوتاه
 • افزایش ترشحات مخاطی واژن برای رفع خشکی آن
 • بهبود روابط زناشویی
 • سرپایی است و در مطب انجام می شود
 • بدون نیاز به بیهوشی بوده و با بی حسی موضعی انجام می شود
 • افزایش ارگاسم و میل جنسی زنان

مزایای جوانسازی واژن

همچنین، روشهای جوانسازی ناحیه تناسلی می توانند برخی از علائم یائسگی را که ناشی از آتروفی واژن هستند، بهبود دهند. به علاوه، کلیه ی این روشها بدون درد و خونریزی بوده و هیچ عارضه جانبی برای بانوان ایجاد نمی کنند.

بهترین روش جوانسازی واژینال در شیراز

جوانسازی واژن با آر اف هیگز، کربوکسی تراپی یا لیزر لیدی لیفت نتیجه یکسانی دارد و ماندگاری نتیجه درمان با آنها طولانی و حتی دائمی است. هر سه روش از سریعترین روشهای درمان قطعی آتروفی واژن در شیراز هستند. بنابراین هر سه روش بهترین هستند.
اما پزشک با توجه به وضعیت آتروفی واژن، شرایط بدنی بیمار، مشکلات دیگر واژن و نتیجه ی معاینه تصمیم می گیرد که برای درمان آتروفی و عوارضی که ایجاد کرده، چه روشی برای شما موثرتر است.

هزینه جوانسازی واژن در شیراز

هزینه جوانسازی واژن بستگی به عوامل مختلفی مثل شهر، محل جوانسازی (کلنیک، مطب یا بیمارستان)، تعداد جلسات جوانسازی و روش جوانسازی واژن دارد. در صورتی که بخواهید عملهای زیبایی دیگری را همزمان با جوانسازی واژن انجام دهید، هزینه آن به هزینه جوانسازی ناحیه تناسلی اضافه می شود.
در نتیجه هزینه جوانسازی واژینال برای هر خانمی متفاوت با دیگری است. برای اطلاع از هزینه دقیق آن و تعداد جلسات مورد نیاز می توانید به پزشک مراجعه کنید. بعد از معاینه، پزشک می تواند هزینه جوانسازی را با توجه به وضعیت آتروفی واژن، مشکلات واژینالی، سن و خواسته های شما اعلام کند.

برای اطلاع از هزینه جوانسازی واژن در شیراز نزد خانم دکتر سيده مرضيه طباطبايي، متخصص زیبایی زنان مرکز خورشید در شیراز، می توانید با شماره های ۰۹۰۲۸۲۸۱۹۱۹ یا ۰۷۱۳۲۳۱۹۱۶۱ تماس حاصل فرمایید.

سوالات رایج درباره جوانسازی ناحیه تناسلی خانم ها در شیراز

بانوانی که جوانسازی واژن را در شیراز و در مرکز زیبایی زنان خورشید انجام می دهند، معمولا سوالات زیر را از خانم دکتر سیده مرضیه طباطبایی می پرسند:

بهترین مرکز جوانسازی واژینال در شیراز کجاست؟

 کلنیک زیبایی زنان خورشید در شیراز یکی از بهترین مراکز جوانسازی واژن است. چون در این مرکز علاوه بر صدها تجربه موفق خانم دکتر طباطبایی در این زمینه، تمام روشهای جوانسازی واژن در این مرکز در دسترس شما است و می توانید جوانسازی را با لیزر لیدی لیفت، کربوکسی تراپی یا آر اف هیگز انجام دهید.

مراقبت های بعد از لیزر آتروفی واژن چیست؟

تا چند روز نباید فعالیتهای سنگین یا رابطه جنسی داشته باشید تا احساس درد و سوزش خفیف واژن برطرف شود. می توانید از کمپرس یخ برای کاهش درد و سوزش استفاده کنید.

من ساکن شیراز نیستم، بعد از جوانسازی واژن کی می توانم به شهرم برگردم؟

درمان با این روش، سرپایی است. در نتیجه بانوانی که ساکن شیراز نیستند و از شهرها و استانهای جنوبی ایران برای جوانسازی واژن در شیراز اقدام کرده اند، بلافاصله بعد از جوانسازی می توانند به شهرشان برگردند.

۴/۵ - (۱ امتیاز)
Avatar photo

دکتر سیده مرضیه طباطبائی (متخصص زنان و زایمان) فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی ایران و دارای بورد تخصصی هستند. خانم دکتر طباطبائی سه سال سابقه عضویت در هیئت علمی دانشگاه را داشته و در حال حاضر مدیریت کلینیک زیبایی زنان خورشید را بر عهده دارند. کلینیک زیبایی زنان خورشید ارائه دهنده خدمات عملهای زیبایی زنان و درمانهای مبتنی بر تکنولوژی به بانوان بوده و یکی از مجهزترین کلینیکهای زیبایی در شیراز محسوب می شود.

بدون دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *